Colour me Queer /
Colour me Queer (short compilation)

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Colour me Queer /
Colour me Queer (short compilation)

Ocena: 1.6 / 5 (19 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Kompilacja wyjątkowych filmów krótkometrażowych
  •   Najlepsze filmy nagradzane na festiwalach
  •   Różne formy i techniki filmowe

Opis

Od samego początku animacja rozwijała się jako jedna z najbardziej lubianych w kinie form opowiadania historii i ta ekscytująca kolekcja tylko to potwierdza. Oczyma wielokrotnie nagradzanych reżyserów Color Me Queer bada kwestie seksualności, miłości i akceptacji w różnorodnych pomysłowych stylach.

ROŚLINY TOMA (Tom Has a Plant) reż. Thinh Nguyen

Tom żyje w świecie, do którego nie czuje przynależności, rozdarty pomiędzy pozostaniem a poszukiwaniem lepszego miejsca. Ostatniego dnia Tom postanawia oddać wszystkie swoje rośliny tym, których kocha, nie wiedząc, że mają już dla niego sekretny plan.

CZEKAM NA NOC (J'Attends La Nuit) reż. Artur Chaumay

Dyskusja pomiędzy dwoma chłopcami nad brzegiem opuszczonego jeziora zmusi jednego z nich do zmierzenia się ze swoimi wewnętrznymi demonami.

ŚWIĘTE ZAKONNICE (Sacrées Nonnes) reż. Anissa Beddiaf, Edwige Bellin du Coteau, Lucile Fillon, Perrine Lemonnier, Zacharia Mekideche, Léa Mouraud, Armelle Roy.

Wciągnięte w wir nieprawdopodobnych wydarzeń dwie ekscentryczne zakonnice ześlizgują się po śliskim zboczu w stronę grzechu.

SHUDŌ (Shudō) reż. To-Anh Bacha, Charlesa Badillera i Hugo Weissa

Dwóch samurajów staje naprzeciw siebie na polu bitwy spustoszonym wojną. Opętani swoją dumą, ścierają się w napędzanym głębokimi emocjami pojedynku.

WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK (Modern Man ) reż. Wiktoria Grenier

Frida jest starą gospodynią domową. Jej złość wzrasta, gdy obserwuje, jak jej zepsuty i rozpieszczony mąż jest indoktrynowany seksistowskim klipem rapowym.

TENTATRICE (Tentatrice ) reż. Kristen Boisnier, Rachel Casassus, Léa Peirano, Joana Sacco, Marine Saillard, Bertrand Sanabria i Marion Torcheux

W szalonych latach dwudziestych w Chicago Myrtille jest desperacko zafascynowana śpiewaczką kabaretu. Pewnej nocy moc osobliwych perfum daje jej szansę na wyjście z cienia...

BACHUS (Bacchus) reż. Rikke Alma Krogshave Planeta

Młoda kobieta znudzona współczesnym życiem, zostaje zwabiona przez Bachusa do kolorowego i tajemniczego świata, gdzie odkrywa swoje najskrytsze pragnienia.

SPIERZCHNIĘTE USTA (Les Lèvres Gercées) reż. Fabien Corre, Kelsi Phung

W kuchni matka i dziecko walczą o nawiązanie dialogu.

ONA (She) reż. Thibaulta Lloncha

Mała dziewczynka jest nieszczęśliwa w swoim pokoju. Siedzi na łóżku, na którym leży lalka. Patrzy na nią z irytacją, po czym łapie ją i rzuca. Ten modelowy pokój małej dziewczynki nie jest tym, czego pragnie.

ZWIERZĘTA (Animals) reż. Tue Sanggaard

Dowiedz się, co się dzieje, gdy ludzie, którzy utknęli w pociągu, przestają zachowywać się aspołecznie i niegrzecznie, i zaczynają zachowywać się realistycznie.

AMA (Ama) reż. Emilie Almaida, Liang Huang, Mansoureh Kamari, Julie Robert, Juliette Peuportier, Tony Unser.

Rok 1950. Na wybrzeżu Japonii Amerykanka wraz z mężem wojskowym i grupą przyjaciół odwiedza wioskę. Odrywając się od grupy, spotyka Namiko, młodą rybaczkę Amę.

MEHUA (Mehua) reż. Camille Aigloz, Simon Anding, Michiru Baudet, Margo Roquelaure, Diane Tran Duc, Lucy Vallin.

Dwie młode kobiety wkrótce dostąpią największego zaszczytu: zostaną poświęcone swoim bogom. Ale poświęcenie nie idzie zgodnie z oczekiwaniami.

ASKA (Ur Aska) reż. Myra Sofia Hild.

Dwie kobiety żyją razem szczęśliwie. Kiedy jedna zaczyna się zmieniać, ich zwykła dynamika zostaje zakłócona. Wówczas ta druga musi zdecydować, jak daleko sięga ich miłość.

Obrazki

Komentarze

Dla zagorzałych miłośników animacji, ale nie wiem czy i oni ... to wytrzymają !
BTW - mija połowa miesiąca dumy LGBT, parady w W-wie i innych miastach , a outfilm nawet się nie zająknie ! Czytaj, powinni dać ( chociaż JEDEN ) jakiś porządny film . Bez składaków !!!

Niektóre z tych animacji były kapitalne, niektóre po prostu moim zdaniem w porządku. Jedne były skoncentrowane na queerowości, a drugie miały te wątki dla mnie niezauważalne. Odkryłam też dzięki tej kolekcji wspaniałe studio Gobelins Paris, a moim ulubionym shortem jest Shudo.