Nina
/
Nina
Zainstaluj Adobe Flash
Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.
Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć
listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.
Nina
/
Nina
- polski film o miłości między kobietami
- plejada świetnych aktorek i aktorów
- wciągająca historia
Dlaczego warto obejrzeć
Opis
Nina - trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę - Magdę, pozornie szczęśliwą dwudziestopięciolatkę, która bawi się życiem i nie ma zobowiązań. Jednak Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.
„Nina” to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To również opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.
Film zdobył 3 nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Złotą Żabę na Camerimage za zdjęcia, Big Screen Award w Rotterdamie i szereg innych nominacji i wyróżnień.
W rolach głównych zobaczymy dwie doskonałe aktorki młodego pokolenia: Julię Kijowską oraz Elizę Rycembel. Towarzyszą im m.in. Maria Peszek, Andrzej Konopka czy Katarzyna Gniewkowska. Reżyseria Olga Chajdas.
REPLIKA:
Debiut fabularny Olgi Chajdas to pierwszy polski film mówiący tak odważnie o lesbijskiej miłości – i to w sposób diametralnie inny niż ten, do którego przyzwyczaiło nas polskie kino na przestrzeni lat. Miłość w „Ninie” jest bowiem ciepła, dobra, kojąca, ale i krucha. Rzeczywistość przedstawiona jest tutaj subtelnymi niedopowiedzeniami i międzywierszowością, dobitnie podkreślonymi formalną warstwą filmu, będąca doskonałą symfonią obrazu i dźwięku. (Agnieszka Pilacińska)
Komentarze
Nie mogę się doczekać premiery online. Widziałem w kinie ale chętnie obejrzę raz w domowym zaciszu.
Szary film w klimacie polskiej martyrologii, często lesbijsko niezrozumiały. Zdjęcia ciemne, bure i ponure, od nieostrości których można zepsuć wzrok. W wielu scenach ma miejsce zły dobór tła, brzydki bokeh, zdjęcia są zaszumione, często kręcone pod światło. Nagłośnienie jest nieprzyjemne w odbiorze, często występuje echo, głosy aktorów bywają bełkotliwie niezrozumiałe i zwykle są agresywne. Żeby napisać coś dobrego o filmie: dobre bo polskie ;)
Bardzo kiepsko rozpisane dialogi. Udźwiękowienie momentami też poniżej poziomu.
Film może nie jest doskonały pod względem kolorów,muzyki ,fabuły ..ale ma swój magiczny klimat
oglądałam kilka razy i jest moim ulubionym Polskim tytułem przedstawiającym miłość do kobiety ;) chciałabym przeżyć podobne uczucie.. Polecam ;)
świetne kino, jak miło jest doświadczyć tak dobrego poziomu reżyserskiego, jak i aktorskiego. To tylko pokazuje, że polskie kino ma ogromny potencjał!
polecam!
Według mnie bardzo dobrze zrealizowany i zagrany dramat psychologiczny.A całe te światła i kolory,zgrzyty miały podkreślić dramaturgię filmu.Tylko nie wiem jaki będzie finał relacji bohaterów filmu 2 plus 1 czy coś na wzór ?A tak na marginesie to mężczyzni jakoś mało rozumieją miłość między kobietami.
Osobiście uważam za nudny. Po 60 minutach przewijałem. Aktorki irytujace a fabuła licha. Typowe polskie doliniarstwo. 2/5 i to na wyrost