Nadzieja /
Håp

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.
Limitowana ilość obejrzeń
Pozostało: 10%

Nadzieja /
Håp

Ocena: 4.2 / 5 (10 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   przejmująca opowieść o emocjach w sytuacjach granicznych
  •   historia dojrzałej miłości w okolicznościach zagrożenia śmiercią
  •   Nagroda Label Europa Cinemas na Berlinale 2020

Opis

Film dostępny w ramach Festiwalu Demakijaż z darmowym, limitowanym na 300 wyświetleń dostępem w dniu 22 listopada od 20:30 do 24:00

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci.

Zdjęcia

Komentarze

Film otrzymał nagrodę Label Europa Cinemas na Berlinale 2020 gdyż poruszył jury. Nie jestem ekspertem filmowym a dosyć przeciętnym oglądaczem i nie mam dobrych wrażeń po jego obejrzeniu. Temat trudny bo bohaterka dowiaduje się o guzie w głowie będący prawdopodobnie przerzutem raka, na który się leczyła. Wiadomo że powoduje to wstrząs w jej życiu. Jest w 20 letniej relacji z partnerem, z którym ma 3 dzieci +3 z jego poprzedniego związku. Przez większość filmu odnoszę wrażenie że są dla siebie obojętni a nawet się nie lubią i raptem przed jej operacją postanawiają wziąć ślub w kościele i po tym okazuje się że ożywa ich wzajemna czułość gdyż zbliża się termin operacji. Nie przekonuje mnie to, gra aktorów skandynawsko-powściągliwa i nieoczywista. Nie wiem po co ślub i to w takiej sytuacji, film kończy się gdy bohaterka jedzie na salę operacyjną. Jedyne co mnie urzekło to przedstawiona opieka nad pacjentem onkologicznym, tylko pozazdrościć. Film dla specjalistów lub psychicznych masochistów.