Mój najlepszy przyjaciel /
Mi mejor amigo

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Mój najlepszy przyjaciel /
Mi mejor amigo

Ocena: 3.9 / 5 (689 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   o odkrywaniu własnej seksualności
  •   o płynnej granicy między przyjaźnią i miłością
  •   Grand Prix w konkursie filmów młodzieżowych na festiwalu w Cannes

Opis

Lorenzo jest nieśmiałym nastolatkiem, który mieszka z rodzicami w niewielkim mieście w argentyńskiej Patagonii. Pewnego dnia pojawia się u nich Caito, syn przyjaciół rodziny, który z powodu nie do końca wyjaśnionych kłopotów we własnym domu ma spędzić u nich trochę czasu. Caito niewiele mówi i Lorenzo ma mu pomóc poczuć się jak u siebie. Tak też się staje i chłopcy szybko się zaprzyjaźniają. Tym bardziej, że Caito jest starszy, przystojny i imponuje młodszemu koledze. Jednak szybko okazuje się, że jest też trudnym nastolatkiem i swoją obecnością zaburza rytm życia całej rodziny.

„Mój najlepszy przyjaciel” to pierwszy pełnometrażowy film argentyńskiego reżysera Martina Deusa. Jego krótkie filmy prezentowane były na najważniejszych festiwalach jak Sundance czy Frameline i udowodniły, że reżyser potrafi budować niezwykłe napięcie między bohaterami. Podobnie jest też w „Moim najlepszym przyjacielu”, który rozpoczął festiwalowe tournée od Cannes i cały czas jest zapraszany na filmowe przeglądy na całym świecie.

Obrazki

Komentarze

Kurcze chętnie bym obejrzał,…

Na pewno nie taki jak sobie wyobrażałem, gdzie był w ogóle wątek homoseksualny. Nudyyy

Ech kolejny wrażliwy film ze złym zakończeniem ... Dużo jeszcze tego macie ? Delikatna subtelna nuuuuuuuuuuda.

Fajny,życiowy film bez wszechobecnego seksu,którego jest na innych stronach po dziurki w nosie.
Właśnie takich i podobnych filmów (np."Modlitwy za Bobyego","Morze północne Texas","Uciekinierzy","Letnia burza" itp...) oczekujemy na outfilmie.

Film extra, bardzo polecam. Czekałem na ten film i się nie zawiodłem. Angelo Mutti Spinetta i Lautaro Rodriguez zagrali moim zdaniem świetnie. Główne postaci to dwa różne światy, które połączył przypadek? Albo raczej szczerość i akceptacja. Fabuła bardzo klimatyczna, niewymuszona, chwilami romantyczna. Jeszcze raz bardzo polecam.

Troszke naiwniutki- ale przynajmniej nie łapią sie za kutasy już po 5 minutach projekcji.

Świetne aktorstwo młodych aktorów, dobrze zarysowana fabuła, subtelne emocje i dobrze oddana atmosfera dojrzewania. Warto zobaczyć!

Świetnie zrobiony film, aktorstwo na wysokim poziomie, kapitalna muzyka, całość łączy się w film dający do myślenia, czyli dokładnie to, czego oczekiwałem. Dwa zupełnie odmienne światy spotykają się, ale czy tak naprawdę cokolwiek je łączy, pomimo najszczerszych starań? Trochę jak oglądanie eksponatów w muzeum: można popatrzeć, zastanowić się nad perspektywą, z jakiej patrzy każdy z chłopaków, ale chyba nic więcej. Przechodzi się do następnego eksponatu. Na szczęście to, co zobaczyli i czego obaj doświadczyli, pozostaje w nich i czyni z nich ludzi bogatszych w doświadczenie. I choćby dlatego film jak najbardziej jest warty obejrzenia.

ciekawy,trudny w emocjach,polecam,bo każdy z nas mogł albo może przyżywać podobnie

delikatny i fajny końcówka trochę rozczarowuje ale więcej takich filmów. Pozdrawiam

A jednak można w mądry, spokojny, wyważony i delikatny sposób podejmować ważne tematy. Czemu w dalekiej Argentynie to potrafią, a u nas nie? Czemu takie filmy nie mogą powstawać u nas? No tak, zapomniałem: gdyby ten film kręcono w PL, nie obyłoby się bez wulgarnych scen seksu w jakiejś brudnej, ciemnej norze, a główny bohater pewnie zostałby na koniec jeszcze brutalnie skatowany. I nie, nie dowiedzielibyśmy się, czy przeżył, bo film zakończyłby się na chwilę przed jego ewentualną śmiercią.

Subtelny, delikatny, wyważony obraz. Obsadzenie w głównej roli (Lorenzo) tego chłopaka było świetnym wyborem - idealnie oddawało zawieszenie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Warta zauważenia jest też gra muzyki w tym filmie.

Subtelny, delikatny, wyważony obraz. Obsadzenie w głównej roli (Lorenzo) tego chłopaka było świetnym wyborem - idealnie oddawało zawieszenie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Warta zauważenia jest też gra muzyki w tym filmie.

Cóż...do ostatniej(prawie) minuty oczekiwałem na jakiś poważniejszy rozwój akcji, lecz nic takiego się nie stało. Aktorstwo wcale nie jest na dobrym poziomie, ukazywanie emocji aktorów jest na poziomie "trudnych spraw". Interakcja między głównymi aktorami sucha i nieciekawa, niezrozumiała. Zachwyt niektórych tu osób jest niezwykle mylący, wydumane i pretensjonalne zdania są niepotrzebne. Balansowanie między przyjaźnią i miłością? ...no tu jest balansowanie między nudą i kiczem. Godnym podziwu jest krajobraz, piękny, naturalny, wręcz nieskalany ludzką ingerencją. Tyle w plusach.

Film jest bardzo delikatny, a sam tytuł odzwierciedla fabułę. Historia tragedii (ze strony Caito) oraz poszukiwania siebie (ze strony Lorenzo) może stanowić pewnego rodzaju dobry materiał na film, jednak czy wystarczy to aby ujęło serce widza? Zauważyłem mało wątków miłosnych, dominowała w nim siła przyjaźni. Większość filmu ciekawa i intrygująca, jednak aż tak bardzo nie powala na kolana. Zakończenie filmu nie jest optymistyczne.. Cóż czasami tak bywa- Jednak napięcie utrzymywane było przez całość seansu, liczyłem na zupełnie coś innego, tzw. "Szczęśliwe zakończenie".
Moim zdaniem film można zobaczyć, jednak istnieją lepsze produkcje.

Film ciekawy, charaktery bohaterów różne, ze swadą poprowadzone ścieżyną między przyjaźnią a erotyczną fascynacją , światem chłopięcym a młodzieńczym,odkrywaniem swojej tożsamości seksualnej i odkrywaniem siebie.DOBRY FILM.

dobry film. miłość platoniczna. kto tego nie doznał??

Ciekawy film, szkoda ze tak sie skończył. Czekalem az sie spotkają na końcu i zrozumieją tak naprawdę co ich laczy.

Rewelacyjny film o dojrzewającym geju który próbuje ukryć za przyjaźnią swoją miłość do chłopaka. Bardzo realistyczny, życiowy, interesujący i dobrze zagrany. Szczególnie dobrze ukazany jest wątek hipokryzji rodziców w tak zwanym "dobrym domu".

Emocjonujący jak świeża miłość , co dziesięć minut można odkrajać jak dobry pleśniowy ser i się delektować, złe zakończenie bo to w końcu dramat

Jak to często w kinie argentyńskim, wątek sięga drugiego dna. Tylko trzeba tego doczekać i to dojrzeć. Za to 4*. Brawo też dla tego, kto znalazł blondyna grającego Lorenza: niezły aktor. W końcu to naturszczyk. Świetne zdjęcia.

Hipnotyzujacy ze wspaniala gra mlodych aktorow. Mialem wrazenie, jakbym znalazl sie w filmowej rzeczywistosci. Cudowny

Warsztat filmu dobry, wykonany należycie. Historia pełna wrażliwości, uroku, przedstawia przyjaźń, burzę uczuć, pewną fascynację nastolatków. Atutem filmu są niedopowiedzenia. Bardzo przyjemny w odbiorze. Moja ocena 7/10

Piękny film o dojrzewaniu.Bardzo dobrze zagrany Pełen wrażliwości i subtelności.Dwóch chłopaków z dwóch różnych światów.Zakończenie mogłoby mieć kilka wersji,ale nie takie.

Bardzo subtelny i dobry film. Jedynie zakończenie nie za fajne ale cóż. I tak polecam obejrzeć.

Zobacz także