Młodzi pozytywni /
Positive Youth

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Młodzi pozytywni /
Positive Youth

Ocena: 3.8 / 5 (81 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Mocny i szczery dokument.
  •   Niezwykli ludzie, którzy zgodzili się wystąpić w filmie.
  •   Bardzo aktualny temat.

Opis

Portret młodych ludzi HIV+, którzy godzą się ze swoją chorobą i chcą nadal godnie żyć. Dzięki edukacji i nowym lekom starają się wymazać piętno i strach przed AIDS.

Pierwsze przypadki zakażenia HIV odnotowano w 1981 roku. Od tego czasu wirus ten wywołał największą na świecie pandemię. Na początku mylnie określany jako „gejowska plaga”, HIV zaraził ponad 41 milionów ludzi na całym świecie bez względu na ich płeć, orientację czy status społeczny.

Obecnie, po 30 latach, lekarstwo na AIDS nadal nie zostało odkryte. Natomiast dzięki badaniom nad HIV i nowym lekom możliwe jest znaczące ograniczenie skutków zakażenia i ryzyka transmisji. Niestety z powodu braku edukacji i niskiej świadomości tych osiągnięć, mężczyźni i kobiety HIV+ w dalszym ciągu czują się stygmatyzowani, co jest konsekwencją paniki przed AIDS, jaka miała miejsce w latach 80-ych.

Film „Młodzi pozytywni” próbuje pokazać, jak wygląda życie ludzi HIV+ dzisiaj. Osoby, które zgodziły się wystąpić przed kamerą, bez żadnej cenzury opowiadają o swojej codzienności: o szoku związanym z diagnozą, o randkach z innymi zakażonymi lub zdrowymi, o tym, jak to naprawdę jest z dostępnymi lekarstwami.

Obrazki

Komentarze

Mi ten dokument dokształcił myślałem przed obejrzeniu go ze ludzie na HiV umierają 20 lat po zakażeniu jeżeli mają szczęście.Atu się dowiaduje ze można z nim życ do koca życia 50 40 lat Mysławem tez ze AIDS To późniejsze stadium po HIV iże wszyscy chorzy nahiv umrą naAIDS prędzej czy później ze AIDS ich dopadnie nawet po 25 lata chatu chory na HiV nigdy nie musi mieć AIDS
np Grega Louganis żyje z HIV już 30 lat.

Osobiście nie wiem czy mógł być z kimś chorym na HIV raz ze sam mam chorobę Mózgowe Porażenie nawet prezerwatywa nie chroni do końca zostaje te 5 -10% ryzyka i co będzie jak pęknie. A z drugiej strony w tym dokumencie się dowiedziałem ze osoba chora na HiV nie musi zakazać jeżeli będzie bardzo mocno dbać o siebie i się leczyć 5 za dokształcenie mnie w tym temacie i przełamywaniu stereotypów.Za bardzo pozytywny przekaz

Młodzi Pozytywni Bardzo mi

Młodzi Pozytywni
Bardzo mi brakowało takiej produkcji. Bardzo fajny dobór osób HIV+. Pozytywna częścią dokumentu jest pokazanie, że problem HIV dotyczy bardzo wielu, bardzo różnych ludzi, kobiet i mężczyn, młodych i starych, homo i hetero.
Zabrakło mi jednak trochę "suchych" faktów.

yyy

kazdy ma cos w srodku duszy jednemu wychodzi to wczesniej drugiemu puzniej kazdy,jest człowiekiem i kazdy trafi do piachu wiec szanujmy innych jesli sami chcemy byc szanowani dobry dokument

Bardzo dobry film edukacyjny. To jeden z tych, co do których uważam, że powinny byc elementem obowiązkowym nauki szkolnej.

Hmm... ten dokument w żaden…

Mamy XXI wiek, środki masowego przekazu, social media, bohaterowie infantylni, jakby nie mieli o niczym pojęcia

Niekoniecznie trzeba mieć HIV ,żeby samotność zżerała od środka.Są inne choroby,które powodują tzw.wyobcowanie.Wiem coś o tym.Dlatego wsparcie najbliższych osób jest bezcenne.

Zobacz także