Małe stłuczki /
Małe stłuczki

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Małe stłuczki /
Małe stłuczki

Ocena: 2.6 / 5 (13 głosów)

Opis

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie, likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.

 

"Małe stłuczki" to film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. Fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba to niekonwencjonalna historia miłosna o tym, jak zaskakująca bywa codzienność i jak ekscentryczne mogą być sprawy najprostsze.

Obrazki

Komentarze

Raczej żenujący. Pobrzmiewają dalekie echa polskiej klasyki, ale niestety to nie wystarczyło na pomysł na film. Jedno trzeba przyznać: muzyka bardzo dobra.

Dziwny

Niestety czasami PISF dokłada się i do takich szmir. Generalnie film jest nudny i bez celu, choć klimaty łódzkie są świetnym tłem do kilku dołujących scen. Intelekt bohaterek powalający, zresztą jak uroda. Tekst o śmierci od filiżanki kawy ubawił mnie do łez. Reżyser przemyca też kilka mądrości życiowych np. o psim smalcu :-) A bohater mógłby choć raz zmienić koszulkę... Żenada i strata czasu.