Lato /
Zomer

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Lato /
Zomer

Ocena: 3.6 / 5 (79 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   film o odwadze do bycia innym
  •   miłość dwóch nastolatek żyjących na prowincji
  •   świetne, naturalne aktorstwo

Opis

Anne (Sigrid ten Napel - nagroda dla Najlepszej Aktorki Iris Prize 2015) ma 16 lat i mieszka w małej miejscowości w Holandii. Jedyną atrakcją w okolicy jest elektrownia, w której pracują wszyscy dorośli. Latem, kiedy nie ma szkoły, nuda staje się nie do zniesienia. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Na swoim motorze i w skórzanej kurtce przyjeżdża Lena. Większość mieszkańców odrzuca nieznajomą, ale Anne szybko odkrywa, że mają ze sobą dużo wspólnego.

Lato to nie tylko subtelny film o młodzieńczym zauroczeniu i odkrywaniu swoich pragnień. Opowiada też o odwadze bycia innym szczególnie tam, gdzie wszystko wydaje się być takie samo. Takim właśnie miejscem - jednolitym i podporządkowanym tradycyjnym wartościom - może być tak samo polska prowincja jak i holenderska. Historia Leny i Anne przywołuje na myśl pochodzący z tego samego kraju film Boys, który w podobny sposób opowiada o relacji dwóch chłopców.

Obrazki

Komentarze

nudy na pudy na pudy - 2o wątków ,każdy w inną strone.Ładne chłopaki ,ale beznadziejnie głupi,dziewczyny nawiedzone.Udziwnione europejskie kino -

Bardzo nudny film, niewiele się dzieje, postaci płytkie, brak chemii między głównymi dziewczynami, szkoda czasu.

W filmie bardzo fajnie kontrastuje przygnębiający setting z mega uroczym wątkiem miłosnym, czyniącym główne bohaterki szczęśliwymi mimo nieprzyjaznego otoczenia. Warto obejrzeć, ja miałam podczas niemal wszystkich scen z Anne i Leną uśmiech na twarzy ;) A aktorka grająca Lenę jest prześliczna <3 :D

Reżyser uroczy w swoich nieporadnościach. Film na raczej przeciętnym poziomie, ale historia ma coś w sobie i miło się go oglądało.

To jest drugi film wybrany na świętowanie miesiąca Dumy Gejowskiej z powodu koronawirusa w domu, jednak film z Dumą Gejowską nie ma wiele wspólnego poza patronatem grupy aktywistów Stonewall. Film wywołuje mieszane uczucia. Jest bardzo dobrze nakręcony, w stylu Dzieci z Bullerbyn, jednak pokazane przez niego wiejskie środowisko jest niewiarygodne, nadmiernie nienormalne. Od początku mamy do czynienia z niejasnościami, np. nie wiadomo czy elektrownia jest atomowa. Zakończenie filmu jest polityczne i może sugerować, że film jest pochwałą protestowania (główna bohaterka najpierw karmiła pracowników elektrowni a na końcu karmi protestujących). Film podobał się i warto go zobaczyć.

Najciekawiej wypada tu przekrój społeczeństwa pewnego małego prowincjonalnego miasteczka!!!

Zobacz także