Jak chłopak z dziewczyną /
Boy Meets Girl

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Jak chłopak z dziewczyną /
Boy Meets Girl

Ocena: 4.3 / 5 (190 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   zaskakująca, oryginalna komedia romantyczna
  •   świeże podejście do tematu transseksualizmu
  •   film nagradzany na wielu festiwalach

Opis

Robby (Michael Welch, Zmierzch) i transseksualna Ricky to dwójka najlepszych przyjaciół z dzieciństwa. Dziewczyna marzy o tym, aby w końcu znaleźć tego jedynego. Brak odpowiedniego kandydata sprawia, że jej uwagę przyciąga piękna Francesca. Ta jednak czeka na swojego narzeczonego, który służy w armii. Między dziewczynami tworzy się bliska, intymna przyjaźń, a relacja z Robby'm potoczy się w niespodziewanym kierunku.

"Jak chłopak z dziewczyną" to optymistyczna, oryginalna opowieść o miłości, która przekracza granice płci i orientacji. Film prezentuje odważne spojrzenie na relacje międzyludzkie, pokazując, że złożona seksualność wcale nie musi ich komplikować. W rolę wrażliwej Ricky wciela się Michelle Hendley - znana transseksualna vlogerka, która dokumentowała swoją przemianę na własnym kanale na YouTube. 

Film był nominowany do prestiżowej nagrody GLAAD, zdobył także szereg nagród na festiwalach kina LGBT.

"Zabawny i poruszający!" The Hollywood Reporter

"Odważny, świeży i ekscytujący." Indiewire

"Wzrusza!" The Advocate.com

 

Obrazki

Komentarze

Słodki, słodki film, o tym, że nie nalepka z napisem homo, bi czy hetero cię określa, ale to, że przede wszystkim jesteś człowiekiem. Piękna jesteś Ricky, przepiękna.

wow na początku miałem odczucie, że za10 min wyłączę ten film.
Im dłużej go oglądałem tym bardziej mnie ciekawił.
1 film trans jaki widziałem i to był strzał w 10tke :D
Polecam

Fantastyczny film!!! Bardzo odważny i dający do przemyślenia :) wzruszył mnie. Polecam :)

Choć trans to nie moja bajka z przyjemnością obejżalem.Po polskim Mój koniec świata z rozmemłałnymi bohaterami - film wzrusza i bawi.Żeby tak w pedalskim światku wszystko kończyło się takim happy endem.No niestety jeśli kończy się tylko na wzajemnych pretensjach bez plot i oczernianiu to już sukces.Trzeba też przyznać,że transseksualna Ricki jest wyjątkowo urodziwa i nic dziwnego ,że tyle namieszała-jednocześnie nikogo nie raniąc.I gdzie takie rzeczy w gejowskiej rzeczywistości.

Sam tytuł już mnie nie zaciekawił, bo trans to nie jest moja bajka, lecz po obejrzeniu filmu stwierdzam, że tak niewiele o sobie wiemy. Jest to komedia, lecz bardziej dramat z elementami komedii i happpy endem. pozazdrościć Ricky jej chłopaka. Sama Ricky też jest atrakcyjna. Świetna gra aktorska i obsada. Rewelacyjny film o życiu i refleksji na nim. Cała prawda o nim to jak w tym filmie, że życie jest zbyt krótkie, aby marnować go na udawaniu. Trzeba być sobą i mieć tego świadomość. i odwagę. Polecam wszystkim niezdecydowanym i jestem pod wrażeniem odkrycia tego filmu.

podchodziłem do niego wielokrotnie i zawsze stwierdzałem finalnie NIEEEEE..... i to był błąd

naprawdę wciągający i zaskakujący film :)

Polecam :)

Łezka aż na końcu się uroniła :)

Film utrzymany w cukierkowym klimacie, ale to zdecydowanie nie przeszkadza naprawdę wczuć się w niego i wziąć w nawias niektóre elementy. I choć nie lubię tak lukrowanych zakończeń, to w tym wypadku absolutnie mnie nie razi. Szczerze polecam!

czemu nie można dać sześciu gwiazdek?! tak wspaniałego filmu nie widziałem już dawno! tak nieoczywisty, przewrotny i po ludzku piękny! pośmiałem się i popłakałem kilkakrotnie. Nie można sobie przy nim pozwolić na obojętność. Chciałoby się tą historię oglądać dalej. Genialny!

Francesca zdradza chłopaka na kilka sposobów jednocześnie, ale poza tym jest to wesoły, barwny, optymistyczny film dla każdego :)

Zobacz także