GAY SHORTS I /
GAY SHORTS I

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

GAY SHORTS I /
GAY SHORTS I

Ocena: 4.1 / 5 (77 głosów)

Opis

Sparks

Po roku od śmierci swojego brata-bliźniaka, homofob Amit wraca do rodzinnego domu. Na miejscu odkrywa, że mieszka tam partner zmarłego na AIDS Yoniego.

Hands and Wings

Z powodu swojej niepełnosprawności Woo-Sung nie może swobodnie posługiwać się rękami. Nie potrafi więc samodzielnie realizować swoich seksualnych pragnień. Matka próbuje mu pomóc, ale to dla niego za wiele...

Rio

6 lat po przeżyciu namiętnego romansu Bruno i Franco spotykają się w mieście o nazwie Río Ceballos. Podczas spędzanego wspólnie dnia dyskutują o swoim byłym związku. Konflikty i nieporozumienia wieku nastoletniego wracają w zmienionej formie, a mężczyźni odkrywają, że ich młodzieńczy związek mógł być o wiele ważniejszy niż dotąd myśleli.

Fag

Thomas odkrywa swoje uczucia do Estebana, kolegi ze szkoły. Plotka o „inności” chłopaka rozchodzi się z prędkością światła, a on sam zaczyna odczuwać na sobie spojrzenia innych uczniów.

Komentarze

Dobre , realistyczne , życiowe filmy . Fag nawet na końcu piękny . Szkoda , że u nas tak nie ma ...

Błąkanie się po bezdrożach kultury poza heterycznym rdzeniem w wykonaniu nieheteryka wydaje się nie mieć końca. Trudno się dziwić - wieki absolutnego panowania tradycji, wspartej wszak biologią. Co do ekstremalnego queerowego behavioru, jakim jest dragqueenstwo, naprawdę nie wiem, co powiedzieć. Estetycznie (ale nie tylko) pod każdym względem jestem przeciw. Lecz zdaję sobie sprawę, że to jest autentyczny przekaz siebie tych ludzi, którzy mi się skądinąd nie podobają. Ani banalnie ogólnie, ani seksualnie. Zdaje się, że będzie mi tu chodziło o coś, czego do do tej pory wobec ludzi LGBT nie akceptowałem, czyli o tolerancję. Nie afirmatywną akceptację, ale znoszenie czegoś, co mi się nie podoba. Nic na to nie poradzę.

Mówiąc wprost,bez owijania w bawełnę,bez zbędnej psychoanalitycznej filozofii,wszystkie filmy są OK.Nieważne czy to grali aktorzy hetero,czy nie.Filmy mają dać jasny przekaz treści fabuły akcji.W epoce telefonów komórkowych,internetu,zanim ktoś pomyśli jaką krzywdę można zrobić ,głupimi esemesami itp. już większość wie coś o kimś.I zaczyna się ocenianie kogoś.Film Fog pokazuje ,że dzięki nauczycielowi i jego zdrowemu podejściu do tematu,wielu osobom otworzyły się oczy na osoby homo.Jak dla mnie muzyka i końcówka filmu,była normalnie powalającaNa marginesie,gra w butelkę była też bardzo dawno temu.

Zobacz także