Dziedziczki /
Las herederas

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Dziedziczki /
Las herederas

Ocena: 3.8 / 5 (60 głosów)

  Dlaczego warto obejrzeć

 •   sensacja festiwalu w Berlinie
 •   oryginalna, pięknie opowiedziana historia
 •   zdobywca ponad 30 nagród na międzynarodowych festiwalach

Opis

Chela i Chiquita są ze sobą już od ponad 30 lat. Pewnego dnia Chiquita niespodziewanie trafia do więzienia za oszustwa finansowe. Jej partnerka musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i po raz pierwszy w życiu być samodzielna. Aby się utrzymać, zaczyna zarabiać wożąc swoje znajome samochodem. Tak poznaje dużo młodszą od siebie Angy, która wnosi w jej świat zupełnie nową energię.

Debiutancki film Marcelo Martinessiego stał się prawdziwą sensacją na festiwalu w Berlinie, zbierając nie tylko bardzo dobre recenzje, ale otrzymując też trzy nagrody, w tym Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszej Aktorki oraz prestiżową nagrodę krytyków FIPRESCI. Ten intrygujący przykład nowego queerowego kina z Paragwaju (był oficjalnym kandydatem do Oscara z tego kraju) to historia dojrzałej kobiety, dla której życiowy dramat okazuje się być szansą na nowe życie.

Bardzo dobre, spełnione i dojrzałe kino.Paweł Mossakowski, Co jest grane, 5/6

Ostatecznie film uderza z zaskakującą siłą, zmuszając do skupienia, zaangażowania oraz refleksji nad dziedzictwem własnego życia, związków i wyborów.Jan Bliźniak, Całe życie w kinie, 5/6

  Pozornie nie dzieje się nic, a dzieje się wszystko - i taki jak bohaterka jest też cały film: niespieszny a fascynujący, pragmatyczny a liryczny, zwyczajny - niezwyczajny.Piotr Dobry, KINO

   Obrazki

   Komentarze

   Oryginalny scenariusz o tym jak to jedna lesbijka trafia do więzienia za weksle a jej partnerka próbując przetrwać wozi samochodem znajome kobiety za pieniądze. Słabe zdjęcia, ciemne, depresyjne.

   Boski, rewelacyjny, kino wysokich lotów. W końcu coś co da się obejrzeć pośród tego chłamu tutaj. Polecam!

   to nie jest lesbijski film, żadnego pocałunku między paniami, tylko jedna scena masturbacji

   Zgadzam się z przedmówcą kamdavel. Film udany pod względem realizacyjnym , aktorskim , scenariuszowym. Fajna piosenka w napisach końcowych.

   Zobacz także