Czy mówię jak gej? /
Do I sound gay?

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Czy mówię jak gej? /
Do I sound gay?

Ocena: 3.5 / 5 (55 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   niesamowite spojrzenie na codzienne zmagania gejów
  •   temat wcześniej niepodejmowany w filmie
  •   wielu queerowych celebrytów

Opis

Czy mówię jak gej? To pytanie, które stawia twórca filmu - David. Mężczyzna obawia się, że jego "gejowski głos" ogranicza jego życiowe możliwości. Sam nie lubi tego, jak brzmi i uważa, że potencjalny partner wolałby kogoś bardziej "męskiego". Postanawia sprawdzić stereotypy na temat głosu wśród społeczności, bada wyobrażenia dotyczące mowy gejów oraz wpływ jaki ma na homofobię, także w queerowym środowisku.

W filmie pojawia się wiele znanych osobistości Dan Savage (założyciel projektu It gets better - zapobiegający samobójstwom wśród młodzieży LGBT+), George Takei (aktor i aktywista), David Sedaris (komik), Tim Gunn (projektant mody) oraz Margaret Cho (komiczka, aktorka), a także lingwiści, logopedzi, rodziny gejów.

Obrazki

Komentarze

Nawet ciekawe i nie przypominam sobie abym widział jakiś film wcześniej, podnoszący temat głosu. Zapewne świadomie i ćwicząc dykcję można zmieniać głos, np na jakiś specyficzny, gwarowy, lektorski, wyższy, niższy, czystszy itp. Ale swojej budowy gardła, krtani się nie zmieni.

Część znajomych homo przyznaje, że mój głos zdradza żem gej, że jest trochę tzw
"zniewieściały". Pozostali nie zwracają uwagi. Znajomi hetero wcale nie zwracają uwagi i nie przypisują mojego głosu do określonej orientacji. Podobnie rodzina nigdy nie zwróciła na głos uwagi. Tylko tata odkąd pogorszył mu się znacząco słuch prosi bym mówił do niego wyraźniej. Natomiast zupełnie chyba inaczej brzmię przez telefon, gdyż 80% zupełnie obcych ludzi, myli mnie z kobietą. I jak tu znać swój głos. Mam to gdzieś.

Technikalia przegiętego głosu. Warto zobaczyć, ale uważaj, nie nabaw się kompleksów :)