Spork /

Spork /

Ocena: 2.6 / 5 (74 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Młodzieżowa komedia, która potrafi wprowadzić w dobry nastrój.
  •   Ciekawe spojrzenie na kwestie inności i przyjaźni.
  •   Film uznany przez jurorów i widzów na festiwalach na całym świecie.

Opis

Niewiele powstaje filmów o interseksualności. SPORK traktuje ten temat z dużą dozą ciepłego humoru, a jednocześnie porusza uniwersalny problem wykluczenia i dyskryminacji osób, które nie mieszczą się w społecznej normie. SPORK potrafi rozbawić i poruszyć.

Spork ma 14 lat, duże okulary i wiecznie rozczochrane włosy. Jest jeszcze jedna mała rzecz, która czyni z niej szkolne pośmiewisko - Spork ma penisa. Żyje jako dziewczyna, ale tak naprawdę jest interseksualna (stąd jej przezwisko, spork z ang. to połączenie łyżki i widelca).

Mimo tego, że jest cały czas obiektem drwin, Spork zaprzyjaźnia się z czarnoskórą tancerką Tootsie Roll, nielubianym przez nikogo Chanką i wychowywanym przez dwóch ojców fanem Justina Timberlake'a Charliem. Kiedy Tootsie skręca kostkę, Spork postanawia wystartować za nią w konkursie tańca i zmierzyć się ze swoim największym wrogiem Betsy Sucz.

 

Film "Spork" przyjmowany był z entuzjazmem na festiwalach na całym świecie. Zdobył miedzy innymi Virtual Audience Award na festiwalu Tribeca. W Polsce pokazywany był na American Film Festival.

 

Długo marzyłam, żeby być kimś innym. Kimkolwiek innym, niż jestem. W końcu do mnie dotarło. Zrozumiałam, jak mogę być kimś, kim nigdy dotąd nie byłam. Być sobą.

- Spork -

Obrazki

Komentarze

Serdecznie polecam,

dla szkół podstawowych, lub też tym którzy potrzebują reedukacji ;o)
Bez cienia złośliwości powiedziałbym, że film tchnie naiwnością, ale fajnie się go ogląda.
Pigułka antybiotyku dla chodzących "zdzir"!

Wyjątkowo durna i infantylna czarna (?) komedia, sprawiająca wrażenie, jakby była fantazją o potędze napisaną przez prześladowaną czternastolatkę. Bulling nie jest śmieszny, podobnie bezdomnośc. Film przekracza za dużo granic. Nie polecam.

Komu wpadł pomysł, żeby wciskać tu infantylne bajki dla dzieciaków i jeszcze kazać za to płacić?! Dzieci wczesnoszkolne jeszcze mogą obejrzeć, dla pozostałych to totalna strata czasu! NIE POLECAM!

Zobacz także