Na stałe /
Permanent Residence

Na stałe /
Permanent Residence

Ocena: 3.9 / 5 (113 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Jeden z filmów Scuda.
  •   Homoerotyczna medytacja nad życiem i śmiercią.
  •   Poruszająca historia niemożliwego romansu.

Opis

NA STAŁE to historia młodego mężczyzny, który zakochuje się w swoim przyjacielu heteryku chociaż wie, że jego miłość nie może być odwzajemniona. To poetycka opowieść o życiu i śmierci, o miłości, przyjaźni i zdradzie.

Zdjęcia

Komentarze

Najlepszy film Scud o prawdziwym życiu o przyjaźni rozterkach szczęściach i nie szczęściach o nie szczęśliwej miłości po prostu ekstra 4.4/5

Nietuzinkowy, wzruszający

Film o wielkiej przyjaźni i o wielkiej samotności, pełen mądrych myśli, przekazanych czasem w prosty sposób, a czasami niedopowiedziany... Wiele scen pełnych wzruszenia, piękne zdjęcia, warto.

gniot

Ale gniot! Scenariusz bez cienia psychologicznej prawdy, zrealizowany bez wyczucia dramaturgii. Więcej zadęcia niż zacięcia.

nie dla idiotów

Film warty obejrzenia w niezwykły sposób przestawia przemijanie i śmierć.

Genialny!

Film po prostu porusza, jest niezwykły, jednak na pewno nie dla każdego, nie dla przegiętej ciotki, która nic nie zrozumie i z tego filmu nie wyniesie. Genialny i raz jeszcze genialny w wielu aspektach.

Prawie doskonały

Piękny film odważnie poruszający trudne tematy.Gorąco polecam !!!

Po prostu czasami kochamy tych, którym nasza miłość nie jest potrzebna.
Świetny film, poruszający.

Nie spodziewałem się...

...zbyt wiele po tym filmie. Zwłaszcza po przeczytaniu w opisie o "homoerotycznej medytacji" (kto u Was pisze te opisy? masakra!). Film jednak mnie pozytywnie zaskoczył bo jego głównym wątkiem nie jest wcale jakieś zauroczenie geja wobec heteroseksualisty. Film ten zawiera przede wszystkim przesłanie mówiące o wartości życia jako takiego i o tym, że powinniśmy z niego korzystać póki możemy. Oczywiście nie chodzi tu o "szalenie po gejowskich knajpach i bzykanie wszystkiego co się da" (chciałem wyjaśnić gdyby czytał to ktoś, kto tak właśnie do życia podchodzi). Chodzi za to o to, by być otwartym na to, co niesie życie (nawet jeśli jest to związane z dużą zmianą) i nie wzbraniać się przed emocjami. Łatwiej pewnie nakręcić o tym film niż przeżyć w rzeczywistości ale wizja ta, jak najbardziej pozytywna i pokrzepiająca.

Mnie poruszył, choć sztuczny w wyrafinowany sposób

Jego temat, zapytania, dramat ... i przekonywająca odpowiedź czy należy żałować nieodwzajemnionej miłości.

Jestem wstrząśnięty, cóż za przepiękny film ale chyba nie starczy mi odwagi obejrzeć go jeszcze raz.

Nie koniecznie wybitny ale na pewno jeden z lepszych na tym portalu. Każe się zastanowić nad treścią upływającego życia,robi to przy tym, wzruszając nawet do łez. W dialogach ukrytych jest wiele prawd i mądrości życiowych. Film , na pewno nie banalny. Warty spędzonego czasu przed ekranem.