Dwie matki /
Zwei Mütter

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Dwie matki /
Zwei Mütter

Ocena: 3.7 / 5 (79 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Film oparty na prawdziwych historiach 3 par lesbijek
  •   Niezwykła szczerość kreacji aktorskich oraz subtelna strona wizualna filmu
  •   Film nagrodzony na Berlinale 2013 za delikatność w poruszaniu politycznych kwestii

Opis

Film opowiada o parze kobiet, które postanawiają mieć dziecko. Okazuje się, że nawet w kraju takim jak Niemcy, w którym osoby LGBT mają wiele praw, nadal nie jest to takie proste.

Katja i Isa to dojrzałe kobiety żyjące w związku małżeńskim, które pewnego dnia stwierdzają, iż są gotowe na dziecko. Sztuczne zapłodnienie to powszechna praktyka w Niemczech, jednak bohaterki, jak wiele innych homoseksualnych par w tym kraju, wciąż napotykają wiele przeszkód zarówno prawnych jak i finansowych.

Trudności Isy z zajściem w ciążę skłaniają ją do zainteresowania się alternatywnymi metodami zapłodnienia. W ten sposób dociera do prywatnych ogłoszeń dawców spermy, którzy kierując się rzekomo altruistycznymi pobudkami, często stawiają kobietom warunki, które z kolei dla Katji są nie do zaakceptowania.

Bohaterki dochodzą do punktu, w którym ich wspólna decyzja o dziecku staje pod znakiem zapytania. Coraz silniej ujawniają się dzielące je różnice, a ich związek zamienia się w ciąg kłótni i nieporozumień.

„Dwie matki” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiedziana odważnie ale i z dużą dozą subtelności.

Obrazki

Komentarze

Ukazany jest doży problem

Ukazany jest duży problem posiadania nawet własnych dzieci przez pary homoseksualne nawet u naszych zachodnich sąsiadów. We współczesnym świecie

Nawet jest problem metodą in vitro czy bank spermy .Nawet w Niemczech niema równouprawnienia.
A drugi problem jest ukazany czy związek przytrzyma no właśnie czy?

:-/

Obsesja posiadania dziecka to problem nie tylko lesbijskich par. Tutaj świetnie pokazany jest kontrast między partnerkami. Jedna gotowa nawet odbyć stosunek seksualny z facetem, druga spychana na bok. A sama inseminacja? Nic magicznego...Raczej wrażenie zohydzenia ;-)
Film fajny, problem pewnie częsty, ale zamiatany pod dywan.

Jeśli tak ma wyglądać rodzina, to ja dziękuję bardzo!!! Nie każdy może być rodzicem!!! A już na pewno nie za taką cenę!!

Zobacz także