Ciemna strona dziewczyn /
Women in the Dark

Ciemna strona dziewczyn /
Women in the Dark

Ocena: 3.4 / 5 (9 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   głos młodych queerowych twórców
  •   kompilacja szortów o seksualności kobiet
  •   filmy z całego świata

Opis

7 filmów krótkometrażowych połączonych w kompilację o tajemniczym tytule "Ciemna strona dziewczyn"

Te kobiety zdradzają sobie wzajemnie tajemnice, lecz nie na długo zostają sekretem.
Kompilacja filmów krótkometrażowych opartych na seksualności kobiet.

Martwy ptak nie lata
Samotna uczennica z Azji, zmuszona przez rodziców do zapisania się do amerykańskiego liceum, zakochuje się w swojej jedynej przyjaciółce - nauczycielce języka angielskiego.

Ewa bez Candeli
Eva i Candela spotykają się dwa lata po zakończeniu ich związku, ponieważ Eva potrzebuje czegoś od Candeli. Chociaż wydaje się, że odmieniły swoje życie, nadal mają między sobą nierozwiązane sprawy.

Anita
Pewnego letniego dnia Rodrigo obserwuje Anitę pływającą w basenie. Anita nie zwraca uwagi, myślami jest gdzie indziej. Wieczorem spotkają się ponownie, w zupełnie innym miejscu - tam gdzie dzieci udają dorosłych.

Mamusie: portret rodzinny
Bycie homo na Kubie nigdy nie było łatwe. Mamusie to historia czterech kobiet, które mają dość bycia traktowanymi jak obywatelki drugiej kategorii. To opowieść o dwóch pokoleniach kubańskich matek, które zdecydowały się żyć tak, jak chcą, pomimo uprzedzeń społecznych. 

Synaptyczne
Clara i Gio łączy niewytłumaczalne połączenie, które prowadzi je do dzielenia się swoimi najskrytszymi pragnieniami.

Chimera
Alex ma 14 lat i przechodzi zmiany, poszukuje swojej tożsamości. Dochodzi do zdarzenia zmuszającego Alex do akceptacji tego, kim jest.

Między Ścianami
Isabella, Mario i Cristina spotykają się na trójkąt. Ich czas zatrzymał się w obskurnym pokoju motelowym pomiędzy seksem i narkotykami. Czy obcy będą tymi, którzy poznają nas lepiej?

Obrazki