Jak oglądać filmy przy użyciu Google Chromecast

Chromecast

Google Chromecast to stosunkowo niedrogie urządzenie, które podłącza się do telewizora przez złącze HDMI. Pozwala na bezprzewodowe wysyłanie wideo z urządzeń typu smartfon, tablet lub komputer bezpośrednio na ekran telewizora.

Jeśli Chromecast jest obecny w lokalnej sieci WiFi, zostanie wykryty przez inne urządzenia. Najlepiej funkcjonuje ze smartfonami i tabletami, na których działa Android, choć można także go obsługiwać z komputerów PC i Mac.

Po bardzo prostej konfiguracji, Chromecast jest gotowy do odtwarzania filmów z YouTube, Netfliksa, HBO Go, Showmaxa oraz innych platform VoD, w tym także z Outfilmu.

Poniżej znajduje się instrukcja jak odtworzyć dowolny film z Outfilmu przez Chromecasta:

 1. Otwórz na komórce (lub innym urządzeniu z Androidem) przeglądarkę WWW i przejdź do outfilm.pl. Zaloguj się do portalu i przejdź do filmu, który chcesz odtworzyć. Jeśli masz aktywną subskrypcję Outfilm+ lub aktywne wypożyczenie, zobaczysz przycisk "Oglądaj teraz". Użyj tego przycisku żeby przejść do odtwarzania.
   
 2. W przeglądarce pojawi się odtwarzacz z filmem. Rozpocznij odtwarzanie filmu i ewentualnie poczekaj aż odtworzą się zwiastuny.
   
 3. W górnym prawym rogu odtwarzacza zobaczysz ikonkę Chromecasta (tak jak na ilustracji poniżej).

  Screenshot1
   
 4. Użyj ikonki, a następnie wybierz z menu nazwę twojego Chromecasta. Po chwili film zacznie się odtwarzać na telewizorze, do którego podłączony jest Chromecast.
  Screenshot2

   

   Screenshot3
   
 5. Możesz sterować odtwarzaniem filmu używając smartfona (zatrzymać, wznowić, sterować głośnością). Po zakończeniu odtwarzania danego filmu, inne filmy będą odtwarzane na smartfonie, chyba, że ponownie zostaną wysłane na Chromecasta.