Cas /
Cas

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Cas /
Cas

Ocena: 3.7 / 5 (463 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   realistyczny portret współczesnego związku
  •   o zazdrości i zaufaniu
  •   świetne, bardzo wiarygodne aktorstwo

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Kevin Hassing zaprasza na film

Opis

Pepjin i Sjors są ze sobą już 7 lat. Mają poukładane życie, dobrą pracę i wspólne plany na przyszłość. Pewnego dnia Sjors zaprasza do domu Casa, młodego studenta, który poszukuje mieszkania. Obecność chłopaka sprawia, że obaj zaczynają patrzeć inaczej na swój związek i indywidualne potrzeby. 

„Cas” to życiowa historia o dwóch mężczyznach, którzy po kilku latach związku próbują na nowo zdefiniować to, co ich łączy. Zdobywca nagrody dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego na FilmOut Festival w San Diego oraz Nagrody Publiczności na festiwalach kina LGBT w Wilnie i w Locarno.

Obrazki

Komentarze

Związek dwóch mężczyzn, w zasadzie niemal otwarty, który z czasem przeradza się w trójkąt, wymyślanie planów mało realnych, ale budzących podziw u innych, rozchwianie i nadreagowanie emocjonalnie, rutyna i nuda, spłycanie życie, brak umiejętności komunikowania się i rozmawiania o najważniejszych sprawach, całkowita bierność wobec rzeczywistości, wszystko tu mamy. Dlatego właśnie jak najbardziej warto film zobaczyć. A potem choć chwilę przemyśleć i nad wszystkim trochę się zastanowić.

Dający do myślenia, skutecznie leczący z tych wszystkich pomysłów na związki, małżeństwa, rodzicielstwa środowiska lgbt, to po prostu się nie udaje w większości przypadków. Tutaj choć zakończenie łagodne, bo w rzeczywistości bywa zapewne gorzej... Warto obejrzeć.

Jestem zdziwiony, że ten film ma tylko 4,0...niby nie jest wybitny, ale ma w sobie prostotę i nie jest naciągany ani w stronę dramatu, tym bardziej szmirowatej komedii...czyżby normalność już nie była w cenie...rzeczywiście potrzeba, aby widzom płynęły łzy lub zamykali oczy z obrzydzenia lub wyłączyli z nudów. Po prostu zwyczajność nareszcie rządzi, dlatego daję 5. :)

Pomysł dobry ale realizacja klapa. Film praktycznie bez żadnej głębi, brzydkie kadry, czerstwe dialogi. Brak perspektywy Casa robi fabułę wybrakowaną, chłopak wpycha się w stały związek dwóch facetów i zachowuje się jakby kompletnie nie zauważał, że jest powodem spięcia. Scenarzyści nie ukazali jego widzenia na całą sprawę. Zakończenie okropnie naiwne i drętwe, moment, w którym jeden z nich ucieka bo pomyślał, że jest "projektem" zapadnie mi w pamięć jako jedna z najbanalniejszych scen jakie widziałem w swoim życiu. W zasadzie nie wiem po co rozpisuje się tak długo na temat tego "dzieła" bo nie jest tego warte.

Ten ważny film jest próbą pokazania typowych przyczyn rozpadu związku gejowskiego. Każdy musi dbać o poczucie bezpieczeństwa swojego chłopaka. To znaczy unikać budzenia wątpliwości co do trwałości związku i miłości. To znaczy interesować się wątpliwościami i stanem psychicznym swojego chłopaka. To znaczy rozwiewać powstające wątpliwości, a czasami poświęcić się dla chłopaka, na przykład rezygnując z wyjścia ze znajomymi...

Nie jest źle. Jak się ogląda to można powiedzieć, że na codzień jest to obecne. Mimo wszystko zakończenie ok. Sam film nierozwinięty 1h to jak serial.

Lekki, fajny film na wieczór, scenariusz z życia wzięty, a zakończenia można było się spodziewać, tam gdzie pojawi się ten trzeci, to udany czy otwarty związek długo tego nie przetrwa. Na miliony związków partnerskich, gejowskich , można by policzyć na palcach jednej ręki te udane, długotrwałe, które doczekają się złotych baa srebrnych godów. Takie życie, taka prawda.

Gdyby ktoś nie wiedział, czym jest "ciotodrama", to powinien obejrzeć ten film.

CAS - fajny film choć miałem wrażenie że oglądam jakiś kolejny odcinek "od środka" Film stosunkowo krótki więc reżyser mógł dołożyć jakiś sensowny początek - po prostu wprowadzenie do fabuły. Film pokazuje ciekawe spojrzenie na związki - ukazuje że trójkąty poza dobrą zabawą doprowadzają do destrukcji i zagłady związku . Film warty do obejrzenia pod kontem realnych sytuacji bywających w życiu codziennym.

Trójkąt to najmniej stabilna figura strategiczna - cytat wprawdzie z Diuny ale w związkach też się sprawdza. Zawsze jest o jednego za dużo. Chociaż znam parę, która od 15 lat regularnie się w ten sposób "odświeża" i żyją szczęśliwie dalej. Cóż. Co kto lubi i na niego działa. Ja bym raczej nie potrafił się dzielić swoim facetem z osobą trzecią. Chyba trauma po niegdysiejszym związku z biseksem. Blizny zostają już na zawsze:)
Miłe dla oka, sprawnie zrealizowane. Można.

Zwyczajne życie pokazane w związku.Czasami trzeba iść na ustępstwa.I te buziaczki,przytulaski.Jakoś rzadko w filmach widuję.Szkoda.

Ciekawie ujęte roblemy Film bardzo dobrze nakręcony. Miło się ogląda: do refleksji. Szkoda że tak krótki. 💖😃💝

Zobacz także