Are You Proud? /
Are You Proud?

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Are You Proud? /
Are You Proud?

Ocena: 4.2 / 5 (51 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wciągający dokument
  •   Duża dawka emocji
  •   Lekcja historii ruchu LGBT w Wielkiej Brytanii

Opis

Film dokumentalny o historii ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, aktywistów i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Mimo osadzenia w brytyjskiej historii, „Are You Proud?” porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ i w ogóle praw człowieka i aktualnych zagrożeń, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.

Reżyser Ashley Joiner: Kilka lat temu mama mojego partnera zapytała, czy wybieram się na Pride. Odpowiedziałem, że nie. Nie czułem nic wspólnego z tym, czym Pride wydawał mi się być. Wówczas ona odpowiedziała, że nie znam swojej historii. I miała rację. Odkrywanie naszej historii pozwoliło mi zrozumieć, skąd wziął się mój strach i wstyd, kiedy byłem młodym gejem. Wiedziałem, że muszę zrobić ten film, żeby inne osoby LGBT+ nie musiały czuć tego samego.

Zdjęcia

Komentarze

Bardzo dobry dokument! Ukazuje z wielu perspektyw ruch LGBT w zmaganiach się z przeciwnościami losu. Film również podkreśla złożoność świata nieheteronormatywnego i przedstawia problemy, z którymi się spotyka.

pierwszy dokument, w którym pokazane są też kierunki rozwoju ruchu lgbt+, wyzwania, nie tylko historia, która jest ważna i poruszająca, ale to nad problemami teraźniejszości trzeba się zadumać...

tak my jesteśmy zawsze nieszczęśliwi i poszkodowani a tak naprawdę interesuje nas tylko jedno, żadne wartości i współpraca . Użalamy się nad sobą . Świat jest zły i nie rozumie nas. Może trzeba posłuchać co świat ma do powiedzenia? Akurat wykorzystanie tragedii w Orlando w którym uczestniczył jakiś wariat to naprawdę czysta polityka w najgorszym tego słowa znaczeniu. I znowu żałoba i jacy słabi i biedni i prześladowani jesteśmy. Słaby dokument. Dzisiaj potrzebujemy coś świeżego. Wrażliwszego. Np Jak najbliżsi znajomi z pracy nie mają żadnych oporów aby Cię zniszczyć przed szefami tylko dlatego że jesteś gejem lub lesbijką. Takie życie i wolę takie filmy. Niech ktoś zrobi prawdziwy film . Geje czyli seks zdrada kłamstwo manipulowanie ,jedna wielka pustka. Koledzy pustakami jesteśmy i tyle i tylko zawsze biedni poszkodowani i nieszczęśliwi :)

Mysle, zo kazdy ocenia przez swoj pryzmat. Kazdy tak napawde ocenia siebie. Lekarz gej, jadacy pomagac ludziom z COV-19, inny, na codzien kasjer w Biedrze, w wolnych chwilach wolontariusz w hospicjum dla dzieci. To jest czloieczenswo. A Ty rob filmy, jakie wolisz. Bedziesz jak moj znajomy kryptogej -naziol, oklamujacy wlasna zone.

Well done! Accurate approach of the LGBT movement from British perspective with the pave we all have gained and with the challenges to face.