MoveSię2Brysie - Szorty

Dodano: sob., 2018-04-14 18:44 , ostatnia zmiana: pon., 2018-04-16 15:39

 

Przed Wami kolejny tekst Brysiów, czyli Darka i Cezara, którzy w ramach swojego cyklu MovieSię2Brysie komentują wybrane przez siebie, outfilmowe tytuły. Tym razem oceniają kolekcje krótkometrażówek. Zapraszamy do lektury i do śledzenia chłopaków na facebooku!

 


 

# movie_sie2brysie: męskie, meksykańskie a wkrótce też damskie - czyli szorty wg. Peccadillo Pictures na outfilm.pl

😎 (Nie)zwykłe historie

Szorty - na początek wciągnęła nas gra słów. Wiecie - męskie szorty mogły być filmem o spodenkach do kąpania, o pływakach, a nawet gejowskim soft porno dziejącym się na francuskiej riwierze. W rzeczywistości są zbiorem krótkometrażówek z wątkiem gejowskim w roli głównej. Co za tym idzie na każdy około dwugodzinny seans składa się kilka 20-30 minutowych filmowych lub animowanych historii. Historii bardzo różnych.

🤔 Zderzenie światów

Historie w szortach są bardzo różne. W 5 męskich i jednych meksykańskich możecie zobaczyć dzieła tak wybitne, jak i całkiem przeciętne. Niektóre zachwycały, i naprawdę trzymały "w napięciu" przez całe kilkanaście minut. Inne były słabsze, ale nie wywoływały odruchu "ffwd". Kilka (dosłownie chyba na te wszystkie 3 może 4) to było zło, w czystej postaci tragedia, która pomimo 20-30 minut, zdawała się ciągnąć bez końca.

😊 Czas spełnienia

Nie sposób opowiedzieć Wam tu o każdej jednej historii, ale wyselekcjonowane za każdym razem i zebrane w opowieści połączone jednym tematem, filmiki te dawały pewien obraz. I obraz ten wciągał coraz bardziej. Za każdym razem, kiedy na outfilmie pojawiała się zapowiedź kolejnych szortów, moglibyście usłyszeć tupanie nóżkami Brysiów - w oczekiwaniu na ten dzień. Wieczór z sortami stał się wieczorem z filmową ucztą.

😱 Obsesje

W krótkometrażówkach reżyserzy zawsze mogli pozwalać sobie na więcej niż w pełnometrażowych filmach, dlatego też szorty - bardzo często balansują na granicy dobrego smaku, przyzwoitości czy widzenia tematu. Taka forma stała się więc idealna dla tematów trudnych, do których można z pewnością zaliczyć perypetie emocjonalno-fizyczne par jednopłciowych. W szortach twórcy często zacierają granice, pokonują progi trudne do wyobrażenia, ale też odkrywają głębsze warstwy pozornie błahych historii.

🤩 Meksykańskie szorty

Meksykańskie szorty będą pewnie zaskoczeniem dla większości z Was. Mało w nich Valadores, fiesty czy tequili, bardziej przypominają Fridę Kahlo i Diego Riverę - pełne autorefleksji, dziwnych dramatów i nieoczywistych połączeń. Nie zrażajcie się, i nie omijajcie meksykańskich szortów - bo naprawdę pozwolą Wam zobaczyć świat gejów, zupełnie innymi oczami.

❤️ Miłość jak narkotyk

Już wiecie, że Brysie pomimo nierówności są szortami zachwyceni. Oglądamy każde - pochłaniamy na raz, po czym czekamy na kolejne. Polecamy naprawdę obejrzeć wszystkie. Po kolei. Nie poddać się pokusie na "ffwd". Na koniec napiszemy Wam coś - co może Was zaskoczyć - nie oceniamy szortów w kategoriach dobre, złe, słabe, lepsze. Patrzymy na nie z szerokiej perspektywy tematu, selekcji, połączenia. Następujących po sobie pozornie niepołączonych ze sobą historii. Wyreżyserowanych przez różnych ludzi, na różnym poziomie. Tworzących jednak spójne 120 minut. Finalnie choć obejrzeliśmy 7-9 filmów, oceniamy te zbiory jako jeden. I jako takie właśnie bardzo Wam polecamy!

😍 Damskie szorty: Pierwsza randka

Na tę randkę na pewno też pójdziemy, bo na nią też czekaliśmy. Wiemy, że filmów z wątkiem lesbijskim jest zdecydowanie mniej, ale bardzo nas cieszy, że już pierwsza 9 jest, trzymamy kciuki za kolejne. Tymczasem zapraszamy na randkę, randkę z szortami.

⭐ ocena: 8,5/10

☝️ jednym zdaniem: "Jeżeli szukasz gejowskiego romansu, napstrzonego durnymi żartami z gołymi "przystojnymi" facetami - to odpuść, bo będziesz zawiedziony sapał jaka to strata czasu. Szorty to kompilacje wzbudzające skrajne emocje i pobudzające wiele dyskusji - kino nie na każdy wieczór z filmem." (sorry nie udało się jednym zdaniem :D)

 


 

Ze swojej strony polecamy jeszcze, nieuwzględnioną przez chłopaków kompilację latynoskich krótkometrażówek "Po drugiej stronie". A już niedługo zapowiemy szóstą część "Męskich szortów".

 

Po drugiej stronie
Dozorca (kompilacja "Po drugiej stronie")

 

News

Poznajmy się!

Być może zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto właściwie stoi za Outfilmem. Dziś chcemy Wam się pokazać i opowiedzieć trochę o naszej misji. Poznajmy się!

Nowe zapowiedzi

W naszym repertuarze na najbliższe miesiące pojawiły się nowe zapowiedzi. Sprawdźcie koniecznie, co będziemy chcieli Wam pokazać. Będzie różnorodnie, odważnie i zaskakująco!

Czarny piątek

23 marca to dzień, w którym wyrażamy sprzeciw wobec opresyjnej polityki obecnego rządu w kwestii praw reprodukcyjnych. Pozytywnie zaopiniowany przez Sejm projekt uderza w [...]