MoveSię2Brysie - Szorty

Dodano: sob., 2018-04-14 18:44 , ostatnia zmiana: pon., 2018-04-16 15:39

 

Przed Wami kolejny tekst Brysiów, czyli Darka i Cezara, którzy w ramach swojego cyklu MovieSię2Brysie komentują wybrane przez siebie, outfilmowe tytuły. Tym razem oceniają kolekcje krótkometrażówek. Zapraszamy do lektury i do śledzenia chłopaków na facebooku!

 


 

# movie_sie2brysie: męskie, meksykańskie a wkrótce też damskie - czyli szorty wg. Peccadillo Pictures na outfilm.pl

? (Nie)zwykłe historie

Szorty - na początek wciągnęła nas gra słów. Wiecie - męskie szorty mogły być filmem o spodenkach do kąpania, o pływakach, a nawet gejowskim soft porno dziejącym się na francuskiej riwierze. W rzeczywistości są zbiorem krótkometrażówek z wątkiem gejowskim w roli głównej. Co za tym idzie na każdy około dwugodzinny seans składa się kilka 20-30 minutowych filmowych lub animowanych historii. Historii bardzo różnych.

? Zderzenie światów

Historie w szortach są bardzo różne. W 5 męskich i jednych meksykańskich możecie zobaczyć dzieła tak wybitne, jak i całkiem przeciętne. Niektóre zachwycały, i naprawdę trzymały "w napięciu" przez całe kilkanaście minut. Inne były słabsze, ale nie wywoływały odruchu "ffwd". Kilka (dosłownie chyba na te wszystkie 3 może 4) to było zło, w czystej postaci tragedia, która pomimo 20-30 minut, zdawała się ciągnąć bez końca.

? Czas spełnienia

Nie sposób opowiedzieć Wam tu o każdej jednej historii, ale wyselekcjonowane za każdym razem i zebrane w opowieści połączone jednym tematem, filmiki te dawały pewien obraz. I obraz ten wciągał coraz bardziej. Za każdym razem, kiedy na outfilmie pojawiała się zapowiedź kolejnych szortów, moglibyście usłyszeć tupanie nóżkami Brysiów - w oczekiwaniu na ten dzień. Wieczór z sortami stał się wieczorem z filmową ucztą.

? Obsesje

W krótkometrażówkach reżyserzy zawsze mogli pozwalać sobie na więcej niż w pełnometrażowych filmach, dlatego też szorty - bardzo często balansują na granicy dobrego smaku, przyzwoitości czy widzenia tematu. Taka forma stała się więc idealna dla tematów trudnych, do których można z pewnością zaliczyć perypetie emocjonalno-fizyczne par jednopłciowych. W szortach twórcy często zacierają granice, pokonują progi trudne do wyobrażenia, ale też odkrywają głębsze warstwy pozornie błahych historii.

? Meksykańskie szorty

Meksykańskie szorty będą pewnie zaskoczeniem dla większości z Was. Mało w nich Valadores, fiesty czy tequili, bardziej przypominają Fridę Kahlo i Diego Riverę - pełne autorefleksji, dziwnych dramatów i nieoczywistych połączeń. Nie zrażajcie się, i nie omijajcie meksykańskich szortów - bo naprawdę pozwolą Wam zobaczyć świat gejów, zupełnie innymi oczami.

❤️ Miłość jak narkotyk

Już wiecie, że Brysie pomimo nierówności są szortami zachwyceni. Oglądamy każde - pochłaniamy na raz, po czym czekamy na kolejne. Polecamy naprawdę obejrzeć wszystkie. Po kolei. Nie poddać się pokusie na "ffwd". Na koniec napiszemy Wam coś - co może Was zaskoczyć - nie oceniamy szortów w kategoriach dobre, złe, słabe, lepsze. Patrzymy na nie z szerokiej perspektywy tematu, selekcji, połączenia. Następujących po sobie pozornie niepołączonych ze sobą historii. Wyreżyserowanych przez różnych ludzi, na różnym poziomie. Tworzących jednak spójne 120 minut. Finalnie choć obejrzeliśmy 7-9 filmów, oceniamy te zbiory jako jeden. I jako takie właśnie bardzo Wam polecamy!

? Damskie szorty: Pierwsza randka

Na tę randkę na pewno też pójdziemy, bo na nią też czekaliśmy. Wiemy, że filmów z wątkiem lesbijskim jest zdecydowanie mniej, ale bardzo nas cieszy, że już pierwsza 9 jest, trzymamy kciuki za kolejne. Tymczasem zapraszamy na randkę, randkę z szortami.

⭐ ocena: 8,5/10

☝️ jednym zdaniem: "Jeżeli szukasz gejowskiego romansu, napstrzonego durnymi żartami z gołymi "przystojnymi" facetami - to odpuść, bo będziesz zawiedziony sapał jaka to strata czasu. Szorty to kompilacje wzbudzające skrajne emocje i pobudzające wiele dyskusji - kino nie na każdy wieczór z filmem." (sorry nie udało się jednym zdaniem :D)

 


 

Ze swojej strony polecamy jeszcze, nieuwzględnioną przez chłopaków kompilację latynoskich krótkometrażówek "Po drugiej stronie". A już niedługo zapowiemy szóstą część "Męskich szortów".

 

Po drugiej stronie
Dozorca (kompilacja "Po drugiej stronie")

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności