Filmy LGBT w świątecznym klimacie

Dodano: śr., 2018-12-19 11:04 , ostatnia zmiana: czw., 2018-12-20 14:18

 

Chociaż filmy z wątkami LGBT w świątecznym klimacie należą raczej do rzadkości, mamy na Outfilmie 5 idealnych propozycji na ten czas.

1. Mandarynka - to nasz własny odpowiednik „Kevina samego w domu” - film, bez którego nie obejdą się żadne święta. Jest z nami już czwarty rok i pewnie znów do niego wrócimy. Historia Sin-Dee, transseksualnej prostytutki, która w Wigilię wychodzi z aresztu i walczy o swój honor na ulicach Miasta Aniołów ("Merry Christmas, bitch!") to najbardziej oryginalny i wywrotowy, a przy tym wyjątkowo wzruszający świąteczny film jaki znamy. Polecamy z całego serca!

 

 

2. Tęczowych świąt - to prawdopodobnie jeden z pierwszych stricte gejowskich świątecznych filmów. To historia jednego pocałunku, ale za to takiego, którego się pragnie bardziej, niż czegokolwiek innego. Opowiada o młodym Nathanie, który robi niespodziankę swojemu chłopakowi Olafowi i odwiedza go w Święta. Sytuację komplikuje fakt, że rodzice Olafa nie mają pojęcia o jego orientacji. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić!

 

 

2. Współlokatorzy - kolejny film twórców „Tęczowych świąt” pokazuje czas między Wigilią i Nowym Rokiem z perspektywy kilku gejów. Jest wśród nich małżeństwo facetów, którzy przygarniają na święta wyrzuconego z domu nastolatka, dwóch współlokatorów, którzy cały tydzień muszą spędzić w jednym łóżku i para obcych sobie mężczyzn, którzy po gorącej randce zaczynają czuć do siebie coś więcej. Słowem - dla każdego coś miłego. :)

 

 

4. Carol - melodramat z genialną kreacją Cate Blanchett i nie ustępującą jej ani na krok Rooney Marą uchodzi za jedną z najpiękniejszych historii miłosnych w historii kina, nie tylko tego queerowego. Film Todda Haynesa nie jest przy tym ckliwym romansem - to subtelna, ale i pełna siły opowieść o emancypacji  w skrępowanych sztywnymi normami obyczajowymi latach 50. 

 

 

5. Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - ekranizacja bestsellerowej szwedzkiej trylogii przenosi nas z kolei w lata 80. - czasy wybuchu epidemii AIDS. Jeśli w te Święta szukacie przede wszystkim wzruszeń, zdecydowanie dostarczą Wam ich trzy kolejne części serii - Miłość, Choroba i Śmierć.

 

 

W tym roku naszą świąteczną premierą jest Moje wielkie włoskie gejowskie wesele. Chociaż akcja filmu nie rozgrywa się w czasie świąt, nie brakuje tu podobnego klimatu. Jest rodzinnie, romantycznie, trochę tradycyjnie - i trochę na przekór! Premierowo na Outfilmie w najbliższą sobotę o 20:00. Polecamy!

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności