Filmy LGBT o niepełnosprawnych

Dodano: pon., 2018-12-03 15:36 , ostatnia zmiana: pon., 2018-12-03 16:32

 

Niepełnosprawność wśród osób LGBT to temat, o którym wciąż mówi się bardzo niewiele. Nic więc dziwnego, że queerowe kino nieczęsto porusza ten wątek. W naszej kolekcji mamy jednak kilka tytułów, które pokazują rzeczywistość osób z różnymi formami niepełnosprawności.

Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się W jego oczach - film, który zajmuje pierwsze miejsce na liście najwyżej ocenianych outfilmowych pozycji. To niezwykle poruszająca historia młodego, niewidomego chłopaka, który zakochuje się w swoim koledze z klasy. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić!

 

W jego oczach
W jego oczach

 

Piana Party jest prawdopodobnie najbardziej inkluzywnym filmem w naszej kolekcji - są tu geje, lesbijki, osoby bi i trans. To historia niezwykłej urodzinowej imprezy, która wymyka się spod kontroli i zmienia w... wielką orgię. Głównym bohaterem jest homoseksualny mężczyzna poruszający się na wózku, który wciąż kocha swojego byłego partnera.  

 

Piana Party
Piana Party

 

Wątki osób niepełnosprawnych znajdziecie też w naszych kolekcjach krótkometrażówek - aż cztery z nich dotyczą osób głuchych. Historie niesłyszących gejów poznacie w pierwszej i czwartej odsłonie Męskich szortów, a niesłyszących lesbijek - w pierwszej i drugiej części damskiej kolekcji.  Polecamy też przejmujący portret poruszającego się na wózku, starszego mężczyzny z piątej części Męskich szortów. To jeden z najodważniejszych filmów w tym temacie - przełamuje tabu wokół życia seksualnego niepełnosprawnych.

 

Znak
Znak (kompilacja Męskie szorty 4)

 

Otwór (kompilacja Męskie szorty 5)
Otwór (kompilacja Męskie szorty 5)

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności