Filmy LGBT i religia

Dodano: pt., 2018-10-05 17:26 , ostatnia zmiana: pon., 2018-10-08 10:56

 

W polskich kinach niepodzielnie rządzi właśnie „Kler” Wojciecha Smarzowskiego - film obnażający hipokryzję Kościoła, również w temacie seksualności. W naszej kolekcji znajdziecie parę tytułów, które też poruszają kwestie wiary i religii w odniesieniu do homoseksualnych relacji.

Temat konfliktu religii i seksualności najsilniej przedstawiają Wyznania - trylogia opowiadająca o uczuciu, które połączyło dwóch mormońskich misjonarzy. Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu, seria poruszyła publiczność na całym świecie, także część z Was. Główni bohaterowie, Chris i RJ, pełniąc razem posługę w małym miasteczku z dala od swoich rodzin odkrywają, że łączy ich coś więcej, niż tylko żarliwa wiara. Ich droga do szczęścia okaże się być jednak długa - w drugiej części spotykają się pięć lat od ich pierwszego spotkania. Seria daje nadzieję na to, że prawdziwa wiara niezależnie od wyznania nie powinna stać w sprzeczności z homoseksualną miłością. 

 

Wyznania
Wyznania

 

Podobny konflikt, tym razem w katolickim wydaniu, przedstawia jeden ze starszych filmów z naszej kolekcji, Zatoka miłości. To historia Brady'ego, wrażliwego nastolatka, który wychowuje się w głęboko religijnym domu. Jego matka zakłada szkołę katolicką w małej nadmorskiej miejscowości, więc chłopak musi wraz z nią przeprowadzić się do na wybrzeże. Tam też poznaje przystojnego Clifforda, chłopaka, który jest znacznie bardziej świadomy swojej seksualności. Więź, która zaczyna ich łączyć staje w całkowitej sprzeczności z zasadami wpajanymi Brady'emu przez matkę.

 

Zatoka miłości
Zatoka miłości

 

Chcielibyśmy Wam polecić głośny dokument o terapiach mających na celu "leczenie z homoseksualizmu". Chociaż w zachodnim świecie normą staje się zakazywanie podobnych praktyk, jest to wciąż niezwykle poważny problem, także w Polsce. Love In Action to najsłynniejsza grupa chrześcijańskich fundamentalistów, której priorytetem jest walka z homoseksualnością. To także tytuł filmu, którego głównym bohaterem jest Zach Stark. W 2005 roku chłopak  wyznał rodzicom, że jest gejem, ci zaś wysłali go do specjalnego ośrodka. Love in Action jest zapisem jego szokujących doświadczeń wzbogaconym o komentarz osób trzecich - działaczy LGBT, psychologów, rodziców i pracowników ośrodka. 

 

Love in Action
Love in Action

 

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności