Outfilm zaprasza na wybrane hity tegorocznego LGBT Film Festival  - teraz ONLINE!  ❤

Teraz największe w Polsce wydarzenie kina LGBT+ przenosi się na Wasze ekrany!📺 💻
Całość specjalnie przygotowanej kolekcji dostępna w  subskrypcji OUTFILM+ za 29zł miesięcznie lub pojedynczym wypożyczeniu filmu - 9,90 zł!🌈


Nie zwlekaj! Do 25. października czeka na Ciebie kilkadziesiąt filmów. 

Kliknij na plakat i przejdź do wybranego filmu! Miłych seansów ! ️️❤️️

Saint-Narcisse

22-letni Dominic jest w sobie zakochany. Najbardziej ekscytuje go jego własne odbicie w lustrze. Pewnego dnia spotyka chłopaka, który wygląda dokładnie tak samo jak on.

"Saint-Narcisse" miał światową premierę na Festiwalu w Wenecji. To najnowszy film Bruce'a Labruce'a, laureata Nagrody Teddy i legendy New Queer Cinema. Na Outfilmie prezentowaliśmy jego wcześniejsze filmy: "Gerontofilię" oraz "Otto, czyli niech żyją umarlaki".

GAY SHORTS I

Sparks

Po roku od śmierci swojego brata-bliźniaka, homofob Amit wraca do rodzinnego domu. Na miejscu odkrywa, że mieszka tam partner zmarłego na AIDS Yoniego.

Hands and Wings

GAY SHORTS II

Two Men by the Sea

Po opuszczeniu Brazylii, César spotyka Martina w opustoszałej kawiarni w estońskim Tallinie. Mężczyźni mają przed sobą tylko płynny bezkres morza...

Vincent avant Midi (Vincent before Noon)

Ojciec składa synowi nieoczekiwaną wizytę po latach konfliktu, spotykając się z wybuchem gniewu. Wszystko zmienia się jednak, gdy ten pierwszy wyjawia prawdziwy powód odwiedzin...

My first summer

Historia dwóch dziewczyn, które spotykają się na chwilę przed osiągnięciem emocjonalnej dojrzałości i nawiązują przyjacielsko-miłosną relację. Dwie młode, już utytułowane australijskie aktorki Markella Kavenagh i Maiah Stewardson wcielają się w Claudię i Grace, starające się ukryć swój związek przed zaniepokojonymi dorosłymi tak długo, jak to możliwe.

Dear Fredy

Fredy Hirsch, niemiecki Żyd i homoseksualny mężczyzna, miał zaledwie 19 lat, kiedy ogłoszono ustawy norymberskie. Wtedy postanowił wyemigrować do Czechosłowacji. Został tam nauczycielem wychowania fizycznego w żydowskim klubie Makkabi Brno i szybko stał się ważną postacią w życiu swoich uczniów. Po deportacji Żydów do Getta Theresienstadt objął opiekę nad ponad 4 tysiącami młodych ludzi. W wrześniu 1943 roku został przetransportowany do obozu Auschwitz-Birkenau, ale nie poddał się.

IRISH SHORTS

134

W dniu lokalnego konkursu tanecznego rodzice jednego z uczestników zmagają się z tożsamością płciową swojego dziecka.

Equal

W małym zakątku Zjednoczonego Królestwa toczy się bitwa. Bitwa o miłość i prawo do równości.

Boy Saint

Opowieść o przyjaźni i miłości dwójki chłopaków, zainspirowana wierszem Petera LaBerge'a.

Becoming Cherrie

Barwny portret żyjącej w konserwatywnej Irlandii Północnej, zakażonej HIV drag queen Cheerie Ontop.

TRANS & GENDER DIVERSE SHORTS

God's Daughter Dances

Transpłciowa tancerka o imieniu Shin-mi zostaje wezwana do stawienia się przed komisją wojskową w celu przejścia obowiązkowej kwalifikacji. Dziewczyna udaje się tam w pełnej gotowości do walki… o swoją tożsamość.

Venture Out

Venture Out to organizacja non-profit, która organizuje outdoorowe wyprawy dla społeczności LGBT. Założyciel i uczestnicy projektu dzielą się swoimi historiami na temat terapeutycznej mocy natury i przynależności.

Sole Mio

Lesbian Shorts

Colada (The Wash In Love)

Maria kocha się w swojej sąsiadce, Susanie. Chce sprawić, by kobieta odwzajemniła jej uczucia, ale spotyka ją tylko przy rozwieszaniu prania.

Deine schöne Gestalt (Beautiful You)

Christine, próbująca na wszelkie sposoby przywrócić głos swojej niemej córce, spotyka Leonore. Skupiona na obowiązkach rodzinnych kobieta staje się coraz bardziej świadoma własnej nieumiejętności wyrażania wewnętrznych pragnień.

THE PRIVATE DEATH OF LIZZY SIDDAL

Film to piękny, ale i mroczny poemat o legendarnej piękności Elizabeth Siddal, która pozowała m.in. Johnowi Everettowi Millaisowi do słynnego obrazu „Ofelia". Nieprzeciętna uroda, burzliwy związek z malarzem i poetą Dantem Gabrielem Rossettim, wielki, ale nieustannie tłamszony talent oraz tragiczny finał to sedno krótkiego, bo trwającego zaledwie 32 lata, niezwykle barwnego życia muzy prerafaelitów, która dopiero długo po śmierci doczekała się własnego miejsca w historii.

Transkids

16-letni Noam przyszedł na świat w ciele kobiety i uczył się w żeńskiej szkole prowadzonej przez duchownych. 16-letni Ofri zawsze był „tą fajną dziewczyną biegającą z chłopakami za piłką”. 16-letnia Romy urodziła się wprawdzie jako biologiczny chłopak w świeckiej rodzinie, ale gdy tylko zaczęła bawić się lalkami, rodzice wysłali ją do religijnej szkoły. 17-letni Liron długo ukrywał się pod warstwą mocnego makijażu i błyszczących kostiumów, zanim zyskał odwagę do skonfrontowania się z prawdą o sobie samym.

I am Samuel

Samuel urodził się na kenijskiej wsi, gdzie tradycja jest ważniejsza od czegokolwiek innego. Łączą go bliskie relacje z matką, ale już ojciec, pastor lokalnej społeczności, nie rozumie, dlaczego syn wciąż się nie ożenił. Po wyprowadzce do miasta Samuel zakochuje się w Aleksie, znajdując wreszcie swoje miejsce na ziemi. Ich miłość rozwija się wbrew obowiązującemu prawu, które kryminalizuje związki osób tej samej płci. Mimo groźby przemocy i odrzucenia Samuel i Aleks próbują funkcjonować w obu światach, prywatnym i publicznym, szukając w nich podobnej akceptacji.

Valentina

Valentina, 17-letnia Brazylijka, przeprowadza się z matką na wieś. Mają plan, żeby zacząć wszystko od nowa. Aby uniknąć prześladowania i kłopotów, Valentina chce zapisać się do nowej szkoły pod imieniem używanym w mediach społecznościowych i zachować w tajemnicy fakt, że jest transpłciowa. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy szkoła wymaga w ramach rekrutacji podpisu drugiego rodzica...

Zagrana przez debiutującą transpłciową aktorkę Thiessę Woinbackk „Valentina” to ekranowe odbicie wyzwań, którym muszą stawić czoło młode osoby, by żyć wreszcie w zgodzie ze sobą.

THE WHISPER OF THE JAGUAR

Sebastiane, queerowa artystka, masturbuje się w polu kukurydzy, nie wiedząc, że grozi jej śmierć. Jej siostra, Ana, punkowa dziewczyna z miasta, podąża śladem zmarłej, niosąc jej prochy przez lasy Amazonii. Z czasem jej wędrówka zamienia się w podróż ku duchowemu wyzwoleniu. Na drodze do tego celu czeka ją wiele intrygujących spotkań i wyzwań, w których przeplatają się wątki kolonializmu, modernizacji i aktualnej sytuacji politycznej Brazylii oraz całej Ameryki Łacińskiej.

ADVENTO DE MARIA

Film opowiada historię 11-letniej transpłciowej dziewczynki. Zmagająca się z pytaniami o własną tożsamość, musi znosić jeszcze presję ze strony religii i rodziny. Przynajmniej do czasu, gdy poznaje sąsiadkę Lenę. Ich przyjaźń, wolna od uprzedzeń i ocen, pomaga Marii odkryć i zrozumieć, kim naprawdę jest.