Proud: 1981 /
Fiertés: 1981

Dostępny od 19 sierpnia

Proud: 1981 /
Fiertés: 1981

Ocena: 0 / 5 (brak głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pierwsza część nowego miniserialu
  •   poruszająca historia trzech pokoleń tej samej rodziny
  •   pokazuje najważniejsze dla LGBT przemiany polityczne i społeczne

Opis

PROUD to francuski miniserial, którego akcja toczy się w 1981, 1999 i 2013 roku. Rozgrywająca się na przestrzeni ostatnich czterech dekad opowieść, pokazuje trudną i długą walkę o prawa osób homoseksualnych z perspektywy Victora i jego bliskich. Tłem ich osobistych historii są kluczowe dla całej społeczności LGBT przemiany polityczne i obyczajowe. Od pierwszej paryskiej Parady, przez wprowadzenie związków partnerskich, aż po zalegalizowanie małżeństw w 2013 - każde z tych wydarzeń ma ogromny wpływ na trzy pokolenia tej samej rodziny.

Burzliwe lata 80. przyniosły we Francji ważne dla osób LGBT zmiany w prawie. W 1981 roku, w wyniku wyborów do władzy doszedł François Mitterrand, socjalistyczny polityk, który rok później zrównał wiek uprawniający do współżycia seksualnego dla osób homoseksualnych (18 lat) z wiekiem obowiązującym osoby hetero (15 lat). W tym samym czasie odbyła się także pierwsza francuska Parada.

Siedemnastoletni Victor dzieli swój czas między spotkania z dziewczyną i pracę na budowie u wymagającego ojca. Chłopak ma sekret - łączy go coś więcej z synem brygadiera. Pewnego dnia ojciec Victora nakrywa ich razem uprawiających seks. Mimo liberalnych poglądów, nie jest w stanie zaakceptować, że jego syn mógłby być gejem. 

 

Obrazki

Komentarze