Gay shorts II /
Gay shorts II

Gay shorts II /
Gay shorts II

Ocena: 3.5 / 5 (14 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   selekcja LGBT Film Festival 2018
  •   filmy ze Szwecji, Kanady, USA i Hiszpanii
  •   historie poruszające ważne tematy m.in. jednopłciowych ślubów i adopcji

Opis

Już po raz dziewiąty LGBT Film Festival prezentuje w Polsce najciekawsze przykłady światowego kina o tematyce queerowej. W programie tegorocznej edycji znalazły się także pogrupowane tematycznie filmy krótkometrażowe.

Oto druga część kompilacji festiwalowych krótkometrażówek o tematyce gejowskiej. Składa się na nią pięć filmów - ze Szwecji, Kanady, USA i Hiszpanii. Selekcja skupia się przede wszystkim na kwestiach istotnych dla związków męsko-męskich. Porusza m.in. ślubów, adopcji i komunikacji między partnerami.

Filmy z selekcji LGBT Film Festival dostępne do 20 czerwca!

 

ZOSTAŃ NA NOC - reż. Jimi Vall Peterson, Szwecja, 9 min.

Dwudziestoletni Emil i Adam są bliskimi przyjaciółmi. Pewnego wieczoru po powrocie z kina Emil zostaje u Adama na noc. Emil widzi w Adamie kogoś więcej niż tylko przyjaciela. Jego uczucie zostaje poddane próbie, kiedy mężczyźni są zmuszeni dzielić ze sobą łóżko.

OBOWIĄZEK - reż. Albert M. Chan, Kanada/USA, 20 min.

Robert i Ethan są parą i pragną adoptować razem dziecko. Kiedy spotykają Azjatkę w ciąży, czeka na nich pewna niespodzianka, która zaważy na losach ich związku.

ŚLUB - reż. Victor Quintero, Sergio Rey, Hiszpania, 26 min.

Zbliża się najważniejszy dzień w życiu Suso i Ricarda: po kilku latach bycia razem wreszcie wezmą ślub. Ich najbliżsi są uradowani zbliżającą się ceremonią. Jedynie Adela, babka Suso, została zaproszona na uroczysty obiad, ale nie wie, że okazją do spotkania jest świętowanie małżeństwa jej wnuka.

DWIE RYBY - reż. Antoine Dupont-Guerra, USA, 11 min.

Max właśnie zerwał z dziewczyną. Gorący, letni dzień spędza na opuszczonym basenie akademickim. Jego najlepszy przyjaciel Taylor, który niedawno wrócił z Europy, postanawia się przyłączyć. Pod wpływem chwili ich przyjaźń zaczyna przeradzać się w coś innego.

ZMIENNY - reż. Carlos Ocho, Hiszpania, 14 min.

Alex i Hugo są ze sobą dopiero od pół roku. W pewien piątkowy wieczór w mieszkaniu Alexa mężczyźni rozmawiają o swoich rolach w łóżku. Z początku błahe pogaduszki zamieniają się w poważną dyskusję o ich związku i jego przyszłości.

Komentarze

W sumie nie podobały mi się tylko "Dwie ryby"...reszta ma swój klimat. Najlepsza była babcia ze "Ślubu" - groteska sytuacji przezabawna.